ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΘΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ 2024 ΚΑΙ ΣΥΜΠΟΣΙΟ «LIVE-ABLE CITIES» - EUROPEAN TRAINING CONSORTIUM IN HEALTH PROMOTION (ETC-PHHP)

21-26 Ιουλίου 2024
Αλικάντε, Ισπανία

Το ETC θα γιορτάσει το Θερινό Σχολείο ETC στις 21-26 Ιουλίου 2024 στο Αλικάντε της Ισπανίας. Το θέμα της φετινής χρονιάς θα είναι Live-able Cities.

Θα εξετάσουμε κριτικά το θέμα «Πόλεις που μπορούν να ζήσουν» – και πώς αυτό συνδέει σημαντικές παγκόσμιες προκλήσεις υγείας, όπως τους στόχους βιώσιμης ανάπτυξης, το αρχικό κίνημα για τις υγιείς πόλεις του ΠΟΥ και τις τρέχουσες εξελίξεις γύρω από τις πόλεις ως πηγές υγείας.

Το Concha Colomer Symposium 2024 στις 12 Ιανουαρίου 2024 θα είναι ένα teaser για το τι αναμένεται στο καλοκαιρινό σχολείο τον Ιούλιο του 2024. Οι συμμετέχοντες που θα παρακολουθήσουν το συμπόσιο διαδικτυακά και θα συμμετάσχουν στο θερινό σχολείο  αυτοπροσώπως, θα είναι επιλέξιμοι για το πιστοποιητικό 8 πιστωτικών μονάδων ECT. Το κόστος είναι διαμονής και παρακολούθησης είναι 800€ το οποίο περιλαμβάνει και παρακολούθηση στο συμπόσιο.

Περισσότερα εδώ https://etcsummerschool.wordpress.com/