ΣΥΝΕΔΡΙΑ

7ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ & ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2017

Στο 7ο Πανελλήνιο Συνέδριο Προαγωγής & Αγωγής Υγείας (https://neaygeia.gr/congress/7th-summit/) που έγινε στην Ιατρική Σχολή Αθηνών από την Ελληνική Εταιρεία Αγωγής & Προαγωγής Υγείας είχαμε την τιμή και τη χαρά να δούμε τους φοιτητές μας να συμμετέχουν και να βραβεύονται με τις ερευνητικές τους εργασίες!

Πολλά μπράβο στον Κωνσταντίνο Ζερβό για τη βράβευση της εργασίας του με τίτλο ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΓΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΕΠΙΓΝΩΣΗΣ ΣΕ ΥΠΕΡΒΑΡΟ ΚΑΙ ΠΑΧΥΣΑΡΚΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ ΒΑΣΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ (Ζερβός Κωνσταντίνος,  Τσίτσας Γεώργιος & Μαύρα Χατζηδημητρίου)

και την Κωνσταντίνα Τσουτσουλοπούλου, σήμερα υποψήφια διδάκτωρ, για τη βράβευση της εργασίας της με τίτλο ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΥΓΕΙΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗΣ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΥΠΟΣΙΤΙΣΜΟΥ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΤΡΙΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ

Εξαιρετική!!! η δουλειά των φοιτητών μας που συμμετείχαν στο Συνέδριο με τις εργασίες τους:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Α.Ν.Τ.Ε.Χ.Ω». ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΨΥΧΙΚΗΣ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΕ ΓΟΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΕ ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ. ΣΧΕΙΑΣΜΟΣ, ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ & ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΗΜΙΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΜΕΛΕΤΗΣ (Ε. Ατσαβέ & Γ. Τσίτσας)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΔΥΝΑΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ»: ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΒΙΩΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ (Ευθ. Πατσίκα & Ειρ. Αναστασοπούλου)

ΒΕΛΤΙΣΤΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΗΣ ΣΤΟΜΑΤΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ΣΕ ΟΙΚΟΥΣ ΕΥΓΗΡΙΑΣ (Κ. Κωνσταντοπούλου)

ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ (Αικ. Νικηταρά , Ε. Δουρίδα, Κ. Σκριάπα & Χ. Μάζη)

Η ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΩΝ ΒΑΣΙΣΜΕΝΩΝ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ, ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΜΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΥ (Ι. Τρικούπη-Μπάγια, Θ. Πελέκη, Κ. Παπαβασιλείου & Ε. Σταύρου)